Dramione - 8.díl

7. srpna 2014 v 18:36 | Sally |  Dramione
Title: Dramione
Part: 8. díl
By: MisakiPansy seděla v dívčí ložnici. Sama. Seděla na stoličce u kosmetického stolku. Na něm leželo veliké zrcadlo. Pansy měla zarudlé oči a kůži kolem nich napjatou hodinovým pláčem. Nečekala, že jí Draco takhle odpálkuje. Představovala si, že s ním protančí celou noc až do úsvitu (nebo do zavření baru) a budou si romanticky hledět do očí. Jakmile jí odmítl, vhrkly jí do očí slzy a utekla. Běžela do Bradavic, rovnou do dívčí ložnice ve zmijozelské koleji. Tam padla na postel a plakala do vyčerpání. Teď seděla před tím zrcadlem a za ní po pokoji přecházela její teta (rodinná přítelkyně), která po Pansy chtěla, aby jí oslovovala "tetičko".
"Takže se ti nepodařilo zaujmout mého synovce?" zeptala se přísným hlasem
"Ne," odpověděla Pansy klidně. Žena jí vrazila facku, až sletěla na zem. Pak jí popadla za vlasy a vytáhla její obličej do úrovně svého
"Ale úkol je ti jasný, ne?" zasyčela jí vztekle do obličeje.
"Ano," zasípala Pansy a snažila se potlačit další slzy, které se jí draly do očí.
"Vaše rodiny jsou čistokrevné, musíte se tedy po dokončení školy vzít a zachovat linii," řekla žena a odhodila Pansy zpátky na zem. Pak na ní plivla. Pansy se mocně rozkašlala a podepřela se lokty. Žena do ní kopla. Když Pansy zaskučela náhlou bolestí, krutě se usmála.
"Pán Zla potřebuje další nadané příslušníky. Není mi známo, proč si potom vybral takovou špínu, jako jsi ty," zamračila se "ale já Pána Zla nezpochybňuji. Pouze dělám, co Pán Zla nařídí. Takže znova," opět do ní kopla "je ti jasné co máš dělat, ty špíno?" zavrčela.
"Ano tetičko Bellatrix," zaskučela Pansy.

Harry cítil přítomnost Smrtijedů hned jak překročil práh Bradavic. Ale co tady dělají? A jak se sem mohli dostat? přemítal Harry potichu. Ronovi nic neřekl. Zase by začal vyvádět. Z Tančící Růže odešli hned, jak se dokázali odpoutat od svých partnerek a zjistili, že Hermiona je pryč. Pár lidí jim řeklo, že jí viděli s Lenkou Láskorádovou. Ron se jim všem vysmál. Střelenka by přece nechodila do klubu pro mladistvé. Zalezla by si do postele a četla Jinotaj nohama vzhůru. Tak jí znali všichni. I Harry tomu odmítal uvěřit. Proto se rozhodli je jít hledat.

Draco vběhl do sovince. Vztekle rozkopával hromádky sovího trusu a bušil do sněžných závějí. Praštil do bidýlka tak silně, že z něj uletěly všechny sovy. Všechno je to v háji! Pomyslel si a kopl do zledovatělé stěny. Účinky Uvolňovače už určitě pominuly a Hermiona to ví. Už si dá na každé pití pozor.
"Sakra!" zavyl vztekle a dupl si. Draco Malfoy, syn obávaného Luciuse Malfoye, si dupl. Sklíčeně se svezl na zem a po tváři mu stekla slza. Rychle jí setřel. Tohle se nedělá. Silní nebrečí. Tomu ho už od mala přísně vychovával otec. Kdyby ho tak tady někdo viděl. Ale všichni byli v Prasinkách. Určitě. Draco se nejistě rozhlédl po sovinci. A pak se vážený a obávaný Draco Malfoy rozbrečel nad znovu ztracenou láskou.

Hermionu našli ve společenské místnosti Nebelvíru. A k velkému překvapení Rona, s Lenkou, která patřila do havraspárské koleje. Ta se na Harryho vážně podívala. A on pochopil. Lenka mu byla ze všech žáků v Bradavicích nejblíže. Byli si tak podobní, až to Harryho děsilo. Potřásl hlavou ve snaze zbavit se toho nepříjemného pocitu. Posadili se do křesel vedle holek a Lenka jím všechno řekla, protože Hermiona byla pořád v šoku a pila mátový čaj. Lenka jim pověděla o Uvolňovači ("Až já najdu toho zmetka!!" vykřikl Ron a Harrymu trvalo dobrých 5 minut, než ho uklidnil) a o Hermionině reakci. Draca vynechala, nechtěla dělat Hermioně ostudu. Harry se opět podíval na Lenku, ale ta se jeho pohledu vyhnula.

Hermiona odložila svůj čaj. Jestli jí chtějí kluci pomoct, musí vědět všechno.
"Lenka si myslí, že to mohl být Draco Malfoy," řekla stroze. Harry se překvapeně podíval na Lenku. Lenka kývla.
"TEN BASTARD!!" zahulákal Ron.
"Tiše Rone!" vyjela na něj Hermiona. Do místnosti přiběhla profesorka McGonagallová.
"Co je to tu za rozruch?!" zeptala se přísně "A jakto, že jste vzhůru tak pozdě?! A co tady děláte vy, slečno Láskorádová? Srážím Nebelvíru 5 bodů za každého z vás plus 5 bodů Havraspáru!" štěkla na ně.
"A teď se laskavě odeberte do svých postelí! Vy do vaší koleje slečno!" rozkázala a odešla. Všichni za ní sborově zamumlali: "Ano paní učitelko," popřáli si dobrou noc a šli spát. Hermiona se unaveně vlekla do ložnice. Tam se převlékla do pyžama a přešla k oknu. Na něm, ve vázičce, ležela Dracova orchidej. Žádné z dívek v pokoji neřekla, odkud tak pěknou kytku má. Draco jí musel nějak očarovat. Už jí měla tři týdny a ani trochu nezvadla. Hermiona se usmála a do očí jí stouply slzy.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aria J. Aria J. | 7. srpna 2014 v 18:54 | Reagovat

Moc pěkné :)

2 Amy Amy | 7. srpna 2014 v 19:08 | Reagovat

Super, lepšíš se. :)
A to, že je to delší, je taky fajn. :)
Přesto si pár věcí neodpustím.

Na začátku jsou ty věty o Pansy takové strohé, suché,krátké, chtělo by to dát do souvětí a trošku lépe popsat. Například já bych to napsala takhle:
Pansy osaměle seděla v dívčí ložnici u kosmetického stolku, na němž leželo veliké zrcadlo.
Dál už to tak nevadí.
A Pansy v knize (ani ve filmu) nemá Bellatrix za tetu, nejsou s Dracem příbuzní, takže by chtělo využít poznámek autora.
Je samozřejmě naprosto v pořádku, že to není striktně podle knihy/filmu (je to přeci ff), ale chtělo by to čtenářům ujasnit.

To jen taková rada. :)
Ale jinak fajn. :)

3 Oriana Oriana | Web | 7. srpna 2014 v 19:13 | Reagovat

Bellatrix bola vždy hrozná mrcha, ale musím sa priznať, že mi bolo Pansy ľúto, čo by som teda nikdy nepovedala :D

Ja musím súhlasiť s Amy a tiež aj u minulého dielu som to čítala v komentároch, že tam máš veľa vecí, ktoré priveľmi meníš od knihy (čo samozrejme, nie je na škodu) a treba ich vysvetliť. Nemyslím si, že by študenti mohli len tak chodiť z internátu (kolej) do internátu (takže ak si to tam dala, nebolo by na škodu vysvetliť to, že prečo to je v tvojej poviedke dovolené).

Ale inak sa to lepší. Diely sú dlhšie, vety rozpisuješ pekne, už iba troška domyslieť tie dejové veci. Draco a Hermiona majú zatiaľ zaujímavé scény. Je to tvoja prvý poviedka, isto sa do toho časom dostaneš. Treba proste písať a písať a tiež aj čítať a čítať kvôli slovnej zásobe :)

Good Luck

4 Lillnie-Daenerys Lillnie-Daenerys | 7. srpna 2014 v 23:56 | Reagovat

Súhlasim s predošlými komentármi.

5 TY a JA NENI MY TY a JA NENI MY | 9. srpna 2014 v 18:55 | Reagovat

Pridej dalsi, libi se mi to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama